У ЄС побачили ризик потрапити у залежність від акумуляторів із Китаю

китай

Європейський Союз може стати настільки ж залежним від Китаю щодо літій-іонних батарей і паливних елементів до 2030 року, як залежав від російських енергоносіїв.

"Без впровадження рішучих заходів європейська енергетична екосистема може мати залежність від Китаю до 2030 року іншого характеру, але з подібною гостротою, ніж залежність від Росії до вторгнення в Україну", – йдеться в документі, підготовленому головуванням Іспанії в ЄС, пише Reuters.

За даними Європейської Комісії, у 2021 році, за рік до російського вторгнення в Україну, на ЄС припало понад 40% загального споживання газу, 27% імпорту нафти та 46% імпорту вугілля з Росії.

У документі йдеться, що через переривчастий характер відновлюваних джерел енергії, таких як сонце або вітер, Європі знадобляться способи накопичення енергії, щоб досягти своєї мети щодо нульових викидів вуглекислого газу до 2050 року.

"Це різко підвищить наш попит на літій-іонні батареї, паливні елементи та електролізери, який, як очікується, зросте в 10-30 разів у найближчі роки", – сказано в повідомленні.

Хоча ЄС займає сильні позиції на проміжних і монтажних етапах виробництва електролізерів, з більш ніж 50% часткою світового ринку, він значною мірою покладається на Китай у виробництві паливних елементів і літій-іонних акумуляторів, які мають вирішальне значення для електромобілів.