Кремль може спонукати пострадянських союзників до допомоги в уникненні санкцій – ISW

Російський лідер Володимир Путін (у центрі) з керівниками інших пострадянських країн, 9 травня 2023 року

Росія може намагатися переконати країни, які входять до організації Євроазійської економічної співпраці (ЄАЕС), допомогти зі схемами обходу західних санкцій , вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

«(Президент Росії Володимир) Путін закликав збільшити кількість нових спільних підприємств під загальною торговою маркою «зроблено в ЄАЕС», захід, ймовірно, спрямований на ребрендинг російської продукції як продукції ЄАЕС, щоб уникнути західних санкцій щодо експорту. І (фактичний білоруський правитель Олександр) Лукашенко, і (президент Казахстану Касим-Жомарт) Токаєв окремо закликали до створення повноцінного економічного союзу з функціонуючим спільним ринком, а Лукашенко стверджував, що представники ЄАЕС обговорюють створення спільного ринку газу, нафти та нафтопродуктів», – ідеться ва повідомленні.

Експерти припускають, що Білорусь і Казахстан уже активно залучені в допомогу Росії в ухиленні від санкцій, і Кремль прагне розширити та формалізувати ці відносини з ширшим числом учасників ЄАЕС.

Після окупації українського Криму та початку бойових дій на Донбасі, а ще більше – після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року країни Заходу запровадили численні пакети санкцій, покликані обмежити для Росії можливість фінансувати війну. Попри це, Москва і далі шукає й часом знаходить шляхи отримання підсанкційної продукції та виведення власної продукції на світові ринки.