"Не може бути тіло українським, а душа - російською": митрополит Епіфаній про переходи від УПЦ МП до ПЦУ

На цьому наголосив під час преспідходу до журналістів у Чернівцях Предстоятель ПЦУ, Митрополит Епіфаній, зазначивши, шо понад 200 громад на Буковині вже перейшли до Православної Церкви України .

"Понад 200 громад на Буковині перейшли до ПЦУ, — зауважив Митрополит Епіфаній. — Це — питання часу і цей процес незворотній. Ми хочемо, щоб він був мирним і спокійним. І все відбувалося в законному полі", пише БукІнфо.

"Деякі люди знаходяться в духовній омані. Ворог прийшов нас знищити. Використовує свою Церкву. Нам потрібно працювати, щоб людям доносити цю правду, — додав настоятель ПЦУ. — Переконаний, що поступово, мирно і спокійно, ми досягнемо результату щодо об’єднання. Бо не може бути тіло українським, а душа — російською. Зараз ми виборюємо нашу духовну свободу.

Ми об’єднуємося, щоб разом досягати успіхів. Тому на Буковині ми об’єднали разом три єпархії. Чернівецько-Буковинська єпархія буде в подальшому розвиватися й утверджуватися".

За словами Митрополита Епіфанія, з боку представників Московського Патріархату проводяться постійні провокації:

"Це спроби ворога показати всьому світові, начебто в Україні відбуваються гоніння й переслідування. Та ми маємо не реагувати на будь-які провокації. І пам’ятати, що повної перемоги, без об’єднання церкви, бути не може".

Разом із тим, Митрополит Епіфаній зазначив, що в Україні, за даними соціології, 70 відсотків населення — православні. З них наразі лише 4 відсотки людей підтримують Московський Патріархат.

Додамо, Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Епіфаній приїхав до Чернівців 9 лютого. Мета візиту — представлення керівника об’єднаної Чернівецької єпархії ПЦУ преосвященнішого Феогноста.

«Аргумент»