Меню пользователя

Вход

Для чого третього червня слухають цвіркунів, і що цього дня робити з коноплею і льоном


У церкві вшановується пам’ять святого Костянтина Великого, а також його матері цариці Олени. Крім того, шануються і діти Костянтина — чудотворці Федір і Михайло.

Щодо пам’яті святих Костянтина і Олени, 3 червня, то у народі цих святих пов’язували з сільським господарством та, особливо — з часом посіву льону, вівса, гречки. Казали: "хто посіє льон на Олену — будуть довгі льони" — посів льону в цей день обіцяв бути вдалим. "Ярицу, льон, гречку, ячмінь і пізню пшеницю — це Оленин день" — вважалося, що варто висаджувати у цей день гречку, ярицу і інші культури, оскільки це був сприятливий час для робіт у полі та на городі.

Сіяти хліб, навпаки, закінчували і починали висаджувати огірки. Посадку огірків прийнято було робити таємно, не посвячуючи в це своїх допитливих сусідів і навіть членів сім’ї, які не беруть участь у процесі. Робилося це в якості захисту від пристріту, і якщо в результаті огірки виростали жовтими і пожухлими, говорили, що їх хтось наврочив. Перший огірок прийнято було закопувати в землю, приносячи в жертву богам, щоб ті допомогли отримати багатий врожай.

Поступово у цей час відцвітали сади, але ще спостерігалося цвітіння горобини, шипшини, малини, маргариток, інших квітів. З’являлися до 3 червня і перші гриби: білі, підберезники. Починався посів гречки, можна було останній раз в цьому році сіяти просо.

Народні прикмети на 3 червня

В цей час селяни намагалися закінчити всі роботи, в’язані з посівом хлібів, починали сіяти коноплі та льон

Горобина рясно зацвіла до 3 червня — прикмета до того, що буде хороший урожай льону

На Олену, 3 червня, дощ іде, а потім починається гроза — восени також часто будуть опади із сильними вітрами

Увечері 3 червня цвіркуни скрекочуть без зупинки — прикмета того, що буде гарна погода

Гроза в день 3 червня — потрібно прислухатися до грому. Якщо він дзвінкий — буде сильний дощ. Тихий грім 3 червня піде дощ і скоро закінчиться.

Якщо на Олену град — 3 грудня сніг піде. Аналогічну погоду третього дня зими передвіщає дощ.


Джерело статті: “http://zak.depo.ua/ukr/zak/dlya-chogo-tretogo-chervnya-sluhayut-cvirkuniv-i-scho-cogo-dnya-robiti-z-konopleyu-i-lonom-20170602582892”

24 ТОП

 

О нас

Украина криминальная — сайт для тех, кто решил узнать правду
Украина — криминальная страна, чего греха таить. Сегодня история страны и новейшая история уголовного мира, к сожалению, тесно переплетены. И для того, чтобы понять — надо читать. Читать много, но читать только правду, и ничего, кроме правды. Все реальные новости — только у нас!
На сайте «Украина криминальная» вы найдете не только расследования, сливы, компромат, но и чтиво для досуга. Только так вы сможете адекватно оценить и понять политику, экономику нашей страны, сделать правильные выводы и снять розовые очки, которые надели на вас СМИ, принадлежащие олигархам. Только у нас правда во всей ее красоте и неприглядности.
В последние годы утвердилось понятие о том, что элита страны под названием Украина — криминальная элита. Все лидеры Украины так или иначе связаны с криминалом — кто был авторитетом, а кто барыгой. Имеющий глаза — да увидит истину. А «Украина криминальная» станет для него ключем, которым он откроет двери восприятия реальности.